3. Самора стана шампион на Венецуела в горещ мач с 3 червени картона

Самора стана шампион на Венецуела в горещ мач с 3 червени картона

Самора загуби реванша с 0:2, но спечели първата среща с 4:1 и триумфира отново

ФК Самора спечели за втора поредна година шампионската титла по футбол на Венецуела въпреки поражението с 0:2 от Минерос де Гуаяна в изпълнен с грубости втори финал. В мача бяха отстранени с червени картони трима играчи. Така Самора печели с общ редзултат 4:3, въпреки че победителите от Минерос приключиха мача с 9 човека. Първата среща приключи 4:1 за Самора.

Алехандро Гуера от Минерос откри резултата в 38-ата минута, след като наказа вратаря Алексис Ангуло. Самир Валойес направи финала на срещата драматичен, след като в 81-ата минута вкара дузпа. В 88-ата минута Хосе Мануел Веласкес от Минерос получи червен картон. Гостите също останаха с десет души в добавеното време заради втори жълт картон на Джон Мурийо. Вратарят на Минерос Тито Рохас също беше отстранен секунди по-късно, тъй като тръгна да вдига от терена и да го извади от терена падналия на земята Рафаел Ромо.

Първата среща също беше изпълнена със скандали, като второто попадение за новите шампиони падна при доста спорна ситуация. Рафаел Ромо беше на земята и претендираше за нарушение, при което гостите от Гуаяна спряха да играят, но реферът не даде сигнал. Самора стигна до попадение чрез Хуан Фалкон, в следствие на което настана масово меле на терена.

"За съжаление, те са шампиони благодарение на анти-феърплея, който демонстрираха в първия мач. Това е негативно явление в нашия футбол, но няма какво да направим, заяви старши треньорът на Минерос де Гуаяна Ричард Паес.

Меси: Първата цел е изпълнена