3. Сан Лоренсо пак диша във врата на Нюелс Олд Бойс

Сан Лоренсо пак диша във врата на Нюелс Олд Бойс

Сан Лоренсо победи Колон с 2:0 като гост и се доближи на точка от лидера

Сан Лоренсо се доближи на точка до лидера Нюелс Олд Бойс, след като победи с 2:0 като гост Колон (Санта Фе) в среща от осмия кръг в Аржентина. Игнасио Пиати и Хуан Игнасио Кавалато бяха точни за Сан Лоренсо през второто полувреме.

Отборът има 16 точки от 8 мача, а начело е Нюелс Олд Бойс със 17 точки. Арсенал, Химнасия-Ла Плата и Архентинос Хуниорс имат по 14 точки.

Още в петък Нюелс Олд Бойс спечели гостуването си на Расинг Клуб с 1:0 и остава на върха. Макси Родригис вкара единствения гол за успеха на Нюелс след великолепна индивидуална акция в 86 минута, при която премина през четирима защитници на Расинг.

В други срещи от кръга Ривър Плейт победи Ол Бойс с 1:0 с гол на Карлос Карбонеро в 81-та минута, Архентинос Хуниорс и Бока Хуниорс завършиха 0:0, а Естудиантес и Химнасия-Ла Плата направиха 1:1.