3. Сан Лоренсо запази надежди за титлата (ВИДЕО)

Сан Лоренсо запази надежди за титлата (ВИДЕО)

Възпитаниците на испанския наставник Хуан-Антонио Пици записаха четвърти пореден успех в шампионата и с 26 точки се изкачиха на четвърто място във временното класиране

Отборът на Сан Лоренсо победи гостуващия Унион Санта Фес с 4:2 в мач от 15-ия кръг на аржентинското футболно първенство "Торнео Финал". Възпитаниците на испанския наставник Хуан-Антонио Пици записаха четвърти пореден успех в шампионата и с 26 точки се изкачиха на четвърто място във временното класиране. Лидер е Нюелс Олд Бойс с 32 точки, пред Ривър Плейт с 29 точки и Ланус с 28 точки.

Гонсало Верон се разписа два пъти в първия четвърт час за домакините, но Унион успя да изравни още до почивката след две попадения на Андре Франсоя. Резервите Алан Руис и Франко Хара все пак донесоха успеха на Сан Лоренсо в края. Руис се разписа в 88-ата минута, а Хара оформи успеха в добавеното време.

Арсенал също остана в борбата за титлата след успех с 3:2 над гостуващия Тигре. Лисандро Лопес на два пъти извеждаше домакините напред, но Федерико Сантандер и диего Втакла изравняваха. Дриего Брагиери все пак донесе успеха на тима на Густаво Алфаро с точен удар в 85-ата минута. Арсенал е пети с 26 точки.