3. Сантос Лагуна на финал в ШЛ на КОНКАКАФ за втора поредна година

Сантос Лагуна на финал в ШЛ на КОНКАКАФ за втора поредна година

Мексиканците отстраниха Сиатъл с общ резултат 3:2

Мексиканският Сантос Лагуна се класира за финала на Шампионската лига на КОНКАКАФ за втора поредна годинa. Възпитаниците на Педро Кайшиня завършиха 1:1 срещу гостуващия Сиатъл Сондърс (САЩ) и след успеха с 2:1 в първия мач продължават напред с общ резултат 3:2.

Колумбиецът Карлос Кинтеро изведе домакините напред в 20-ата минута от фаул, след което мексиканците пропиляха няколко възможности да решат окончателно мача, включително и удар в гредата на Орибе Пералта в края на първата част.

В 73-ата минута американците изравниха, след като Ламар Нийгъл засече отблизо топката в мрежата. Последваха напрегнати последни минути, в които гостите имаха две добри възможности да изравнят резултата от двата мача, но вратарят Освалдо Санчес беше на висота.

Сантос Лагуна загуби спора за трофея през миналия сезон от сънародниците си от Монтерей, които тази нощ приемат Лос Анджелис Галакси в другата полуфинална среща-реванш след успех с 2:1 в първия мач.