3. Сантос падна на 3200 м надморска височина (видео)

Сантос падна на 3200 м надморска височина (видео)

Миналогодишният шампион Сантос допусна загуба в първия си мач от копа Либертадорес, след като отстъпи с 1:2 на боливийския Стронгест.

Миналогодишният шампион Сантос допусна загуба в първия си мач от копа Либертадорес, след като отстъпи с 1:2 на боливийския Стронгест. Резервата Родриго Рамайо вкара с глава след центриране от корнер в добавеното време на мача, с което боливийският шампион оформи пълния обрат срещу 3-кратния победител в най-престижния южноамерикански турнир. По-рано Енрике беше дал преднина на Сантос в десетата минута, а Ернесто Кристалдо изравни след половин час игра в мача. Мачът е от група 1 на турнира и беше игран при много тежки за Сантос условия. Административната столица на Боливия Ла Пас се намира на 3240 метра надморска височина.

Също в сряда, Коринтианс се измъкна от изненадваща загуба и спечели точка в гостуването си срещу Депортиво Тачира в група 6. Серхио Ерера даде преднина на венецуелците в 21-та минута, но Ралф изравни с глава след центриране в добавеното време за крайното 1:1.

Другият бразилски отбор, Фламенго, беше удържан до 1:1 от аржентинския Ланус в мача от група 2, игран в Буенос Айрес.