3. Сантос се добра до четвъртфиналите в Копа Либертадорес

Сантос се добра до четвъртфиналите в Копа Либертадорес

Бразилският Сантос се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес. "Светците" завършиха наравно 0:0 като гости на мексиканския Америка и след 1:0 в първата среща станаха първият отбор, участник на четвъртфиналите в турнира на Южна Америка.

Домакините от Мексико имаха възможност да поведат в 23-ата минута, но пропуск след изпълнение на корнер направи аржентинският плеймейкър Даниел Монтенегро. През втората част вратарят на бразилския гранд Рафаел на три пъти спаси опасни удари на футболисти на домакините, а шут на плеймейкъра на Сантос - Пауло Енрике Гансо, срещна гредата на вратата на Америка.

Сантос е 2-кратен шампион на Южна Америка. Отборът от Сао Пауло печели титлите си след 1960 година, когато в състава е легендарният Пеле, предаде БТА. Още четири бразилски отбора ще имат възможност да се класират за четвъртфиналите в турнира. Това са Флуминензе, Интернасионал, Крузейро и Гремио.