3. Сао Пауло с важна победа в борбата за оцеляване (ВИДЕО)

Сао Пауло с важна победа в борбата за оцеляване (ВИДЕО)

Възпитаниците на Муриси Рамальо прекъснаха се доближиха само на 2 т. от спасителната зона

Отборът на Сао Пауло постигна важна победа с 1:0 срещу гостуващия Понте Прета в мач от 20-ия кръг на бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Муриси Рамальо прекъснаха серия от две поредни загуби и с 21 точки се доближиха само на 2 точки от спасителната зона.

Единственото попадение реализира Луиш Фабиано три минути след почивката след добра работа на Гансо. Домакините завършиха мача с 10 души заради втори жълт и червен картон на Денилсон Невеш в даденото от съдията продължение. Понте Прета допусна седмо поредно поражение и остана на предпоследната позиция с 15 точки. Нападателят Ернане се разписа и асистира при първото попадение на Лео Моура за победата на Фламенго с 2:1 над гостуващия Сантос.

Двата отбора са в средата на таблицата и нямат шансове да атакуват челните позиции. Атлетико Минейро стигна до класически успех с 3:0 на собствен терен срещу Коритиба след хеттрик през първото полувреме на бившия нападател на Манчестър Сити, Евертън и ЦСКА (Москва) Жо. За две от попаденията асистира Фернандиньо. Андрес Д'Алесандро се разписа два пъти, но Интернасионал стигна само до 2:2 при домакинството си на Витория.

Двете попадения за гостите пък реализира Луис Касерес. Интернасионал остана на пето място с 31 точки, но пропусна да се доближи до лидерите. Фаворитите за медалите постигнаха победи във срещите си от кръга вчера. Водачът в класирането Крузайро събра 43 точки след успех с 2:1 на терена на Гояш. Преследвачът Ботафого пък се наложи над гостуващия Коринтианс с 1:0 и остана втори с 39 точки. Гремио, който се справи с Наутико с 2:0 като гост, е трети с 37 точки.