3. Сао Пауло спечели "Копа Судамерикана" след прекратен мач, въоръжени полицаи бият играчи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилците биха Тигре с 2:0 на реванша, но мачът бе прекратен, въоръжени полицаи нападнали играчите на аржентинския Тигре

Сао Пауло спечели „Копа Судамерикана”, вторият по сила футболен турнир в Южна Америка, но го направи след безредици и прекратяване на решаващия мач.

Сао Пауло водеше с 2:0 след нулево реми в първия мач, но двубоят не се доигра.

Бразилците водеха с 2:0 на почивката срещу аржентинския Тигре, когато играчите на двата отбора се сбиха и напуснаха терена. Гостите отказаха да се върнат на терена за второто полувреме. Те твърдяха, че са били нападнати от охраната на стадион в съблекланите.

Чилийският рефер Енрико Осес прекрати мача след 30-минутно прекъсване и присъди победа на Сао Пауло, който получи трофея на официална церемония.

Треньорът на Тигре Нестор Горосито твърди, че въоръжени охранители са били неговите играчи и са насочвали оръжия към тях на почивката.

„На почивката едър мъж влезе при нас с оръжие. Полицаи започнаха да удрят някои от моите играчи. Опитахме да се защитим”, каза треньорът пред „Fox Sports”.

Той се оплака и от враждебната обстановка преди мача. „Тренирахме на два път от нашия хотел. После ни отне повече от час да стигнем до стадиона. Нямахме възможност да загреем на игрището.”

Съдията Осес заяви: „Не видяхме нищо, но чухме какво се е случило. Видяхме, че някои от играчите на Тигре са ударени, но не знаех какво е причинило това.”

Иначе на терена Лукас Моура беше замесен във всичко по-интересно. За Лукас това бе последен мач с екипа на Сао Пауло преди да се присъедини към ПСЖ след Нова година.

В 23-ата минута той откри резултата след блокиран пробив на Вилиян Хосе.

Лукас направи асистенцията за втория гол, като пусна за Освалдо, който технично прехвърли вратаря – 2:0.

В крайна сметка Сао Пауло спечели „Копа Судамерикана” след само 45 минути игра в реванша на финала.