3. Съперникът на България за Мондиал 2014 Армения срази с 3:1 Канада (видео)

Съперникът на България за Мондиал 2014 Армения срази с 3:1 Канада (видео)

Украйна с труден успех над Израел

Отборите на Украйна и Армения се поздравиха с победи в днешните си контроли, завършили преди минути. Отборът на Украйна трудно победи с 3:2 като гост състава на Израел, докато Армения би с 3:1 канадския национален отбор.

Още в 17-та минута украинците отбелязаха срещу Израел попадение чрез Гусев, който реализира дузпа. След попадението играта бе напълно равностойна, но израелският състав така и не успяваше да стигне до гол. В последните секунди на първата част украинците покачиха на 2:0 с гол на Коноплянка.

През второто полувреме Израел показа по-остра игра и още в 56-та минута реализира чрез Хемед от дузпа. Въпреки устрема на израелските футболисти Ярмоленко вкара за 3:1 в 61-та минута. Крайното 2:3 оформи Сахар около половин час преди края.

В друга контролна среща от последните минути Армения се поздрави с успех над Канада. Канадците поведоха още в 4-та минута чрез МакКена, но с голове на Пизели (2) и Йозбилиз арменците обърнаха мача и стигнаха до крайния успех. Арменците са в нашата квалификационна група за Световното първенство в Бразилия през 2014 година.