3. Сърбия и Мали са първите четвъртфиналисти на световното за младежи

Сърбия и Мали са първите четвъртфиналисти на световното за младежи

Отборите на Сърбия и Мали са първите четвъртфиналисти на световното първенство за младежи до 20 години, което се провежда в Нова Зеландия.

Сърбите се наложиха драматично с 2:1 над Унгария. След безрезултатна първа част, символичните гости от Унгария откриха резултата в 56-ата минута чрез тарана си Бенс Мерво, който се разписа на празна врата. Маджарите се виждаха четвъртфиналисти, но в първата минута на добавеното време Иван Шапонич вкара с глава след корнер и прати мача в продължение. Преди то да почне обаче защитникът на "плавите" Милан Гаич получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

Въпреки това сърбите бяха много активни в допълнителните 30 минути и малко преди края стигнаха до победата. Това се случи след ефектен автогол на Атила Талабер, който пробва да изчисти едно центриране по земя, но вместо това намери мрежата зад Гьорги Шекели.

В другия осминафинал Мали изненадващо победи Гана с 3:0. Първият гол в мача падна в 20-ата минута, а негов автор бе Диадие Самасеку. Голът падна след прекрасна комбинация по земя между голамйстора и Траоре, която матира цялата защита на Гана. Другите две попадения паднаха през втората част, като техни автори станаха Диудоне Гбакле в 53-ата минута и Абубакар Думбия в 80-ата.

Двубоят бе много зрелищен и предложи редица положения и пред двете врати, като играчите на Мали можеха да стигнат дори и до по-убедителна победа.