3. Сърбия срази Чили в контрола

Сърбия срази Чили в контрола

Сърбия се наложи с 3:1 над Чили в приятелска среща, играна на „АФГ Арена” в швейцарския град Санкт Гален

Сърбия се наложи с 3:1 над Чили в приятелска среща, играна на „АФГ Арена” в швейцарския град Санкт Гален. Сърбите успяха да излязат напред в средата на първата част, когато Лазар Маркович се разписа в противниковата врата след пас на Миралем Сюлеймани. При аванс от един гол в полза на Сърбия дойде и краят на първото полувреме.

Преднината на тима, воден от Синиша Михайлович, набъбна на две попадения малко след подновяването на играта през втората част, след като Филип Джорджевич също успя да отбележи попадение във вратата на Чили. В 59-ата минута Филип Джуричич наниза трети гол в мрежата на противника и по този начин резултатът стана 3:0 за Сърбия.

В 78-ата минута Чили остана с десет души, след като директен червен картон бе показан на Артуро Видал. Въпреки че доиграха срещата с човек по-малко, чилийците успяха да достигнат до почетен гол в края на двубоя – точен за крайното 1:3 бе Анхело Енрикес в 87-ата минута.

Сърбия се намира на третото място в група „А” на квалификациите за Мондиал 2014 в зона Европа, като изостава с 6 точки от Белгия и Хърватска, които заемат съответно първата и втората позиция в групата.