3. САЩ би Куба в исторически мач (ВИДЕО)

САЩ би Куба в исторически мач (ВИДЕО)

Това е първа приятелска среща между двете страни от 69 г. насам

Отборът на САЩ победи Куба с 2:0 в исторически мач, игран на стадион "Педро Мареро" в Хавана.

Това е първа приятелска среща между двете страни на футболния терен от 69 години насам.

Контролата бе поредна стъпка към затопляне на отношенията между Вашингтон и Хавана, които възобновиха дипломатически връзки миналата година.

За селекционера на САЩ Юрген Клинсман проверката бе възможност да тества някои от младите играчи преди световната квалификация срещу Мексико другия месец.

Двубоят се игра на терен в много лошо състояние, което затрудни и двата отбора.

Ветеранът Крис Вондоловски откри резултата в 62-а минута, а младата надежда на Байерн Мюнхен - Джулиън Грийн удвои за САЩ в 71-а минута.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка