3. САЩ едва не загуби в Хондурас (ВИДЕО)

САЩ едва не загуби в Хондурас (ВИДЕО)

Късен гол спаси "янките" в световната квалификация

Късен гол на резервата Боби Ууд донесе точка на САЩ при гостуването на Хондурас в среща от 8-ия кръг на квалификациите в зона КОНКАКАФ. Двата отбора завършиха 1:1 и имат по 9 точки, като се нареждат 5-и (Хондурас) и 4-и (САЩ).

Хубаво попадение преди почивката на Ромел Кито хвърли в екстаз публиката на домакините, но в 85-ата минута Боби Ууд се разписа след меле в наказателното поле. То дойде след спасяване на вратаря на домакините Луис Лопес след изпълнение на свободен удар.

Старши треньорът на "янките" Брус Арина направи седем промени в стартовия състав в сравнение с поражението от Коста Рика с 0:2 миналата седмица. Но въпреки това Хондурас доминираше през първото полувреме и заслужено излезе напред в резултата в 27-ата минута, когато Киото наказа грешка на защитника Омар Гонсалес.

Коста Рика докосва класирането на финалите, след като завърши 1:1 у дома с Мексико и има 15 точки, с 5 повече от Панама два кръга преди края. Костариканците можеха да се класират и директно още сега, ако бяха спечелили мача срещу вече осигирилите си билети за Русия "ацтеки".

Защитникът на Коста Рика Кристиян Гамбоа си вкара автогол и даде преднина на Мексико три минути преди края на първото полувреме. Равенството дойде 7 минути преди края на мача с воле от 20 метра на Маркос Уреня.

Панама излезе на 3-ото място с 10 точки, след като отнесе у дома слабаците от Тринидад и Тобаго с 3:0. Габриел Торес откри резултата в 39-ата минута, след това през втората част Карлайл Мичъл си вкара автогол за 2:0, а крайното 3:0 оформи Абдиел Аройо пет минути преди края.