3. САЩ и Коста Рика се класираха за 1/4-финалите (ВИДЕО)

САЩ и Коста Рика се класираха за 1/4-финалите (ВИДЕО)

Двата тима излязоха от група „С” на "Голд Къп"

Фаворитите САЩ и Коста Рика постигнаха втори победи в група "С" и се класираха за четвъртфиналите на турнира на турнира по футбол "Голд Къп" на страните от зона КОНКАКАФ.

Крис Вондоловски се отчете с два гола при успеха на САЩ с 4:1 над Куба и вече има пет попадения в два двубоя. Иначе Жозе Алфонсо откри резултата за Куба в 36-ата минута. Лендън Донован от дузпа изравни в последните секунди на първото полувреме с 53-о си попадение за националния отбор.

Джо Корона направи обрат в 57-ата с първия си гол в кариерата за САЩ, а Волондовски бе точен в 66-ата и 85-ата минута. Коста Рика пък постигна минимален успех с 1:0 над Белиз след автогол на Далтън Лейли в 49-ата минута.

Така САЩ и Коста Рика имат по 6 точки след първите два мача, в във вторник излизат един срещу друг в спор за първото място в групата.