3. САЩ и Мексико завършиха наравно (ВИДЕО)

САЩ и Мексико завършиха наравно (ВИДЕО)

Мексико завърши наравно 1:1 у дома срещу САЩ в квалификационна среща за Мондиал 2018 в зона КОНКАКАФ.

Капитанът Майкъл Брадли даде аванс за гостите още в шестата минута, след като пресече пас при централната линия, напредна в противниковата половина и с точен прехвърлящ удар от далечна дистанция преодоля вратаря Гийермо Очоа.

Точно 17 минути след това "ацтеките" изравниха чрез Карлос Вела, който се разписа с удар по земя от дъгата на наказателното поле.

В 70-ата минута шут от фаул на Ектор Ерера срещна напречната греда на вратата на САЩ, а четири минути след това нов удар на Брадли от дистанция се отби в десния страничен стълб на вратата на домакините.

Селекционерът на гостуващия отбор Брус Арина направи седем промени в стартовия състав в сравнение с отбора, победил Тринидад и Тобаго с 2:0 в четвъртък в Колорадо.

Мексико няма нито едно поражение в последната фаза на квалификациите и заема първото място във временното класиране с актив от 14 точки след шест изиграни срещи. САЩ е на трета позиция с 8 точки.

На 14 юни Панама играе с Хондурас, докато Коста Рика приема Тринидад и Тобаго. Първите три отбора директно се класират за световното първенство в Русия през 2018 година.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026