3. САЩ и Панама ще спорят за трофея в "Голд Къп" +ВИДЕО

САЩ и Панама ще спорят за трофея в "Голд Къп" +ВИДЕО

Лендън Донова бе герой за САЩ, а Панама изненада Мексико с 2:1

САЩ и Панама ще играят на финала на турнира КОНКАКАФ Голд къп. Американците си осигуриха пето поредно участие на финал на турнира, след като надиграха Хондурас с 3:1, а в другия полуфинал Панама се наложи с 2:1 над шампиона от последните две издания на "Голд Къп" - Мексико.

Лендън Донован се превърна в герой за САЩ с поредния си силен мач на турнира. Нападателят вкара два гола срещу Хондурас в 27-ата и 53-ата минута. Преди това Еди Джонсън откри резултата за "янките" в 11-ата минута. За Хондурас се разписа Нери Медия в 52-ата минута.

В другия полуфинал Панама детронира Мексико и наруши традицията от последните три турнира, когато финалът неизменно бе САЩ - Мексико.

Панамците поведоха с гол на Блас Перес в 13-ата минута, а Мексико изравни чрез Луис Монтес в 26-ата минута. Победното попадение за Панама вкара Роман Торес в 61-ата минута.

Финалът между САЩ и Панама ще се играе в неделя на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго.