3. САЩ и Полша въртят 2:2 (видео)

САЩ и Полша въртят 2:2 (видео)

Националните отбори на САЩ и Полша завършиха 2:2 в контролна среща, играна пред 31 696 зрители на стадион „Солджър Фийлд” в Чикаго.

Европейците, които бяха подкрепяни от стабилна фенска маса, на два пъти стигаха до изравняването.

Жози Алтидоре изведе „янките” напред в резултата в 13-ата минута след асистенция на Джърмейн Джоунс – роденият във Франкфурт полузащитник, който играе за Шалке и правеше дебют за американците.

Адам Матужчик изравни в 30-ата минута и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

Защитникът на Милан Огучи Ониеву, който излезе за първи път с националната фланелка след Световното първенство, даде нова преднина на САЩ в 52-ата минута, когато се възползва от центриране от ъглов удар.

Якуб Блажчиковски оформи крайното 2:2 в 72-ата минута.

Полша ще играе срещу Еквадор във вторник в Монреал. В същата вечер САЩ среща Колумбия в предградие на Филаделфия.