3. САЩ измъкна историческа точка в Мексико Сити след 0:0

САЩ измъкна историческа точка в Мексико Сити след 0:0

"Ацтеките" доминираха, но съдията подмина две техни претенции за дузпа

Националният отбор на САЩ взе точка като гост на Мексико след 0:0 на „Ацтека” в Мексико Сити в битката за място на световното първенство в Бразилия. Едва за втори път в историята „янките” си тръгнаха с точка от гостуването на този съперник в световните квалификации.

За домакините ситуацията изглежда много притеснително. „Ацтеките” имат само 3 точки от 3 мача след 3 поредни ремита – 0:0 срещу Ямайка. 2:2 С Хондурас и сега 0:0 със САЩ.

Американците бяха загубили първия си мач срещу Хондурас, а преди няколко дни биха Коста Рика с 1:0 на снега в Денвър.

САЩ е на трето място с 4 точки, Мексико има 3 на пето място. Лидер е Панама с 5.

Първите три отбора в таблицата на зона КОНКАКАФ отиват  на мондиала в Бразилия, а четвъртият играе плейоф в един мач срещу Нова Зеландия.

Над 100 000 души на „Ацтека” бяха разочаровани от своя отбор и така и не видяха гол, въпреки общо 18-те удара на Мексико в мача.

Джовани дос Сантос прати в аут от изгоден пряк свободен удар в началото. Хавиер Ернандес пропусна двете най-добри ситуации през първата част. И в двата случая той стреля с глава над вратата на Брад Гузан.

САЩ имаше само една удобна ситуация, но претенциите за дузпа на Майкъл Брадли не бяха уважени.

На два пъти съдията си замълча при ситуации, в които изглеждаше че има чисти дузпи за мексиканците.

Морис Еду повали в гръб Хавиер Акино и „ацтеките” спряха играта, за да протестират, но това не доведе до 11-метров наказателен удар. През първата част Чичарито бе бутнат от Брадли, ала дузпа пак нямаше.

В края серия от корнери за Мексико не даде резултат и мачът завърши 0:0.

Панама победи Хондурас с 2:0 в другото дерби от зона КОНКАКАФ.  Техада откри след само две минути, а четвърт час преди края Перес удвои.

Коста Рика пречупи също с 2:0 отбора на Ямайка у дома. Уманя изведе костариканците напред в средата на първата част, а Калво удвои в края.