3. САЩ разби Япония за третата си световна титла (ВИДЕО)

САЩ разби Япония за третата си световна титла (ВИДЕО)

Карли Лойд блесна с хеттрик за крайното 5:2

Националният отбор на САЩ стана световен шампион по футбол за жени, след като на финала на първенството в Канада разби досегашните носители на трофея Япония с 5:2.

Карли Лойд се превърна в първата футболистка в историята, отбелязала хеттрик във финал на Световно първенство, а американките си отмъстиха на Япония за загубата с дузпи на финала на последния Мондиал.

32-годишната Лойд откри резултата още в 3-та минута, удвои преднината на своите две минути по-късно и оформи хеттрика си в 16-та минута, за да реши на практика изхода от двубоя. Лорън Холидей и Тобин Хийт вкараха другите голове за САЩ, а автогол на Джули Джонсън и Юки Огими попълниха сметката на Япония.

"Това е нереално, още не мога да го проумея. Днес имах мисия. Знаехме, че ако натиснем японките, те няма да издържат", коментира след мача щастливата Лойд, който спечели и Златната топка за най-добър играч на турнира.