3. САЩ се изложи на "Голд Къп" - загуби от Панама (видео)

САЩ се изложи на "Голд Къп" - загуби от Панама (видео)

Канада записа първи успех на турнира

Един от основните фаворити за спечелването на „Голд Къп” – САЩ, записа срамно поражение с 1:2 от Панама във втория си мач от група „С” на турнира.

Двубоят се игра в Тампа, Флорида, а след успеха Панама си осигури участие в следващата фаза на напдпреварата, след като е с две победи от два мача.

САЩ губеше с 0:2 още на почивката на срещата, причина за което бяха головете на Техада в 19-ата и Гомес от дузпа в 36-ата минути. През втората част домакините се опитаха да достигнат поне до равенството, но силите им стигнаха само за едно попадение, което отбеляза Гуудсън в 66-ата минута.

Така след изиграването на вторите мачове от група „С” САЩ е на второ място с 3 точки, а Панама първи с 6.

В другия мач от групата Канада записа първи успех в тазгодишното издание на турнира, след като се наложи с минималното 1:0 над Гуаделупе. Голът вкара Де Росарио от дузпа в 51-ата минута.

След победата Канада е с 3 точки на 3-ото място, докато Гуаделупе е с 0 на последното четвърто място в група „С”.