3. САЩ смазаха Гватемала, Донован вече има над 50 гола (ВИДЕО)

САЩ смазаха Гватемала, Донован вече има над 50 гола (ВИДЕО)

Янките се наложиха с 6:0

САЩ разгромиха Гватемала с 6:0 в контролна среща в Сан Диего. Лендън Донован се завърна в състава на американците със стил. Той реализира две попадения за успеха и стана първият играч в историята, който преминава границата от 50 гола с националната фланелка. САЩ пък направиха отлична генерална репетиция преди започващия в понеделник турнир "Голд Къп" в зона КОНКАКАФ. Еркулес Гомес откри резултата три минути преди края на първото полувреме след извеждащо подаване на Хосе Торес.

Донован удвои в 55-ата минута от дузпа, а в 71-ата минута той асистира за първия гол на Крис Вондоволски с националната фланелка. Минута по-късно Донован беше изведен в чиста позиция от Стюърт Холдън и реализира 51-ото си попадение в 145-ия си мач за САЩ. В последните минути Кларънс Гуудсън и Алехандро Бедоя с първия си гол за националния отбор оформиха успеха.