3. Сащ триумфира в "Голд Къп" (ВИДЕО)

Сащ триумфира в "Голд Къп" (ВИДЕО)

На финала домакините победиха с 1:0 Панама

САЩ победи Панама с 1:0 и спечели за пети път турнира по футбол "Голд Къп" на зона КОНКАКАФ. В спора за трофея на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго домакините стигнаха до успеха с попадение на резервата Брек Ший в 69-ата минута.

Ший, който се появи на терена по-малко от минато по-рано, се разписа отблизо след асистенция на Лендън Донован и така американците прекъснаха серията от два поредни загубени финала в надпреварата.

Донован, който завърши турнира в 5 гола, беше определен за най-добър играч на "Голд Къп".

"Надявам се това да бъде само началото на още по-добри времена. Искаме да бъдем част от най-големите. Това не е краят", коментира Донован, визирайки предстоящото световно първенство в Бразилия догодина.

САЩ постигна 11-а поредна победа, въпреки че селекционерът Юрген Клинсман не води отбора от резервната скамейка, тъй като беше отстранен на полуфиналите.

Хайме Пенедо от Панама, който допусна само четири гола в пет мача, очаквано беше избран за най-добър вратар на турнира.

"Искахме да спечелим и се надявахме, че ще успеем. Загубихме, но дадохме всичко от себе си, така че си тръгваме с чувства на свършена работа", коментира наставникът на сребърните медалисти Хулио Дели Валдес.

Панама не успя да вземе реванш за загубения финал на турнира от САЩ през 2005 година.