3. САЩ удари Мексико с 2:0 и си запази билет за Бразилия (ВИДЕО)

САЩ удари Мексико с 2:0 и си запази билет за Бразилия (ВИДЕО)

Коста Рика също се класира за Мондиала след изненадващо 1:1 с Ямайка, Мексико рискува да изпусне световното

САЩ се класира за Мондиал 2014 в Бразилия след успех с 2:0 над Мексико на стадиона в Кълъмбъс, щата Охайо. Лендън Донован пак беше голямата звезда на американците с гол и асистенция през втората част.

„Янките” бързо забравиха неприятната загуба от Коста Рика 4 дни по-рано и зарадваха 24 000 зрители на стадиона на Кълъмбъс Крю.

САЩ си върна първото място в зона КОНКАКАФ, след като Коста Рика стигна само до 1:1 в гостуването на Ямайка. Хондурас в момента е трети, а Панама заема четвърто място. Мексико е едва на пето място и рискува да пропусне финалите догодина в Бразилия.

Новият селекционер на Мексико Луис Тена върна в титулярния състав Хавиер Ернандес-Чичарито, въпреки че нападателят на Манчестър Юнайтед не бе напълно възстановен от разтежение.

Тим Хауърд спаси удар на Хименес при първото голово положение в 18-ата минута.

Корона също отговори със спасяване срещу Еди Джонсън след корнер.

Полувремето дойде без голове, но това бе бързо променено след почивката.

Лендън Донован центрира от корнер в 49-ата минута, Еди Джонсън се извиси, изпревари вратаря Корона и надскочи защитата, за да забие с глава в мрежата за 1:0.

Халфът на Розенборг Микел Дискеруд се появи в игра в 76-ата минута и почти веднага изработи втори гол. Дискеруд много технично копна покрай защитник, освободи се отдясно в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, а на втора греда Донован подложи крак за крайното 2:0.

В добавеното време Клинт Демпси изпусна дузпа.

САЩ е лидер в зона КОНКАКАФ с 16 точки и си гарантира място в Бразилия. Коста Рика е на втора позиция с 15 и също ще играе на Мондиала.

Хондурас, Панама и Мексико ще се борят за едно директно място за финалите и 4-ото място, което праща на бараж.

Ямайка успя да стигне до 1:1 срещу Коста Рика
с късен гол в добавеното време на стадион „Индипендънс парк” в Кингстън.

Вратарят на Ямайка МакКалъм сбърка един пас в 74-ата минута, Рандал Бренес пресече и въпреки че се полакоми и не подаде на двама свои колеги, които бяха сами срещу вратата, той сам успя да вкара с нисък удар и помощта на лявата греда за 1:0.

Във втората минута на добавеното време дойде сензацията. Джърмейн Тейлър изсипа към задната греда, където резервата Джърмейн Андерсън беше напълно непокрит и като на шега засече от въздуха с лек удар покрай вратаря за 1:1.