3. Сблъсъци между фенове преди и по време на дербито в щата Сао Пауло между Палмейрас и Коринтианс

Коринтианс спечели дербито с Палмейрас с 1:0

Коринтианс спечели дербито с Палмейрас с 1:0 в среща от 3-ия кръг на първенството на бразилския щат Сао Пауло, но срещата ще се запомни с проблемите между запалянковците на двата отбора, прераснали в сблъсъци на стадиона и извън него. Единственият гол падна в 33-ата минута, като с основна вина за него е защитникът на Палмейрас Витор Уго, който върна топката много слабо към вратаря си. Дебнещият нападател Данило я открадна и вкара на празна врата.

Гостите останаха без вратаря си Касио, който беше отстранен с втори жълт картон за бавене на времето 13 минути след началото на втората част, но въпреки това задържаха победата. Това беше първа среща на новия стадион на Палмейрас- Алианц Парк. Но за пореден път в бразилския футбол скучните събития на терена отстъпиха на място на ексцесиите извън стадионите. Някои от запалянковците избягаха на безопасно разстояние, докато други започнаха да обстрелват полицията със седалки, бомбички и други предмети.

От своя страна органите на реда използваха димки, за да разпръснат тъплата. Омразата между привържениците на двата отбора е пословична и преди тази среща Футболната федерация на щата нареди мачовете по между им да се играят без публика на гостите. Но Коринтианс спечелиха обжалването в съда и няколко хиляди от техните поддръжници бяха допуснати на мача. През тази година първенството на щата Сао Пауло се провежда по нова система. 20-те отбора в елитната лига са разделени на четири групи по 5 състава, като напред продължават първите два от всеки поток.

Разделението обаче касае само класирането, тъй като отборите продължават да си играят всеки срещу всеки по веднъж. Коринтианс е на 1-о място в група В с 6 точки, докато Палмейрас има една победа от три мача в група С. В група А Сао Пауло се наложи с 2:0 над Пирачикаба и има три победи от първите си три мача. Без загуби продължават още Сантос, Ботафого (Рибейрао Прето), Можи Мирим и Португеза. В първенството на щата Рио де Жанейро също се изиграха срещите от 3-ия кръг, след който Флуминензе води с пълен актив от 9 точки. В последния си мач Флу се наложи с 2:1 на собствен терен над Бангу. С по 7 точки след тях са Ботафого (Рио де Жанейро), Фламенго, Васко да Гама и Волта Редонда.