3. Селесао постави Португалия на колене с 3:1, Неймар блести над всички (ВИДЕО)

Селесао постави Португалия на колене с 3:1, Неймар блести над всички (ВИДЕО)

Звездата на Барселона асистира за един гол, вкара втория и подхвана атаката за третия в контролата

Звездата на Барселона Неймар вдъхнови Бразилия за победа с 3:1 срещу Португалия в контрола, играна на стадион „Жилет Арена” във Фоксбъро, Масачузетс, САЩ. Мейрелеш удари греда преди да изведе Португалия напред, но Неймар качи на главата на Тиаго Силва за изравнителния гол, после сам се разписа за 2:1 и подхвана атаката за третия гол веднага след почивката.

В 13-ата минута Португалия изпусна да поведе, защото Мейрелеш нямаше късмет и ударът му срещна гредата.

5 минути по-късно десният бек на Рома Майкон опита да върне назад с глава за Жулио Сезар, Мейрелеш се възползва и пресече, за да изведе напред европейците през ръкавиците на стража.

Кристиано Роналдо не играеше, а авансът изтрая само 6 минути. Неймар центрира от корнер в 24-ата минута и Тиаго Силва засече с глава за 1:1.

Последва дрибъл на бившия нападател на Сантос, който стигна наказателното поле и с премерен удар намери долния десен ъгъл - 2:1.

Селесао реши срещата веднага след паузата. Неймар пусна за Максуел, той центрира за Жо, който вкара третия си гол за кариоките в рамките на няколко дни след двете попадения във вратата на Австралия. Това попадение впечатли американската публика със страхотните пасове, които матираха цялата защита и вратаря Руи Патрисио, а за Жо остана най-лесното.

Шансовете на Португалия до края бяха пропилени от Нани. Крилото на Манчестър Юнайтед прати два удобни преки свободни удара в облаците, а още два пъти бе много неточен от дистанция.

След контролата Бразилия вече няма загуба в последните си три сблъсъка с Португалия - две победи в контроли и 0:0 на Мондиал 2010.