3. Сензация! Панама е на световното, САЩ скърби! (ВИДЕО)

Сензация! Панама е на световното, САЩ скърби! (ВИДЕО)

Американците за първи път от 1986-та няма да играят на световни финали

Изключително драматичен и изненадващ беше последния кръг от квалификации в зона КОНКАКАФ.

Един от предварително спряганите за фаворит отбор на САЩ отпадна безславно и няма да играе на световния шампионат за първи път от 1986 година. За сметка на това скромният тим на Панама ще стяга куфарите за Русия за първи път в своята футболна история.

САЩ загуби от Тринидад и Тобаго с 1:2 като гост. Омар Гонзалес си вкара автогол в 17-та минута, за да даде аванс на домакините. В 37-та Алвин Джоунс направи 2:0 и вгорчи живота на американците. Звездата на гостите Кристиан Пулишич вкара в 47-та минута, но попадението се оказа крайно недостатъчно.

Панама от своя страна постигна драматична победа с 2:1 като домакин над вече класиралия се тим на Коста Рика. Йохан  Венегас откри за костариканците в 36-та минута, а Габриел Торес изравни в 55-та. Две минути преди края неговият съфамилник Роман Торес прати панамските фенове в есктаз след ново попадение.

Мексико изгуби драматичен мач с 2:3 в Хондурас, но тимът на Хуан Осорио вече си беше осигурил първото място в квалификациите.