3. Шампионът Флуминензе с втора поредна победа (ВИДЕО)

Шампионът Флуминензе с втора поредна победа (ВИДЕО)

Лидер със 7 точки продължава да бъде Сао Пауло

Защитаващият титлата си Флуминензе победи гостуващия Крисиума с 3:0 в мач от третия кръг на бразилското футболно първенство. Дигао реализира две попадения преди почивката, а Уелингтом Нен оформи класическия успех от дузпа девет минути преди края.

Така шампионите останаха с пълен актив от 6 точки след две изиграни срещи, но с мач по-малко заемат четвъртата позиция във временното класиране.

Лидер със 7 точки продължава да бъде Сао Пауло, който измъкна 0:0 срещу вицешампиона Атлетико Минейро в Бело Оризонте. Бившият халф на лондонския Арсенал Денилсон получи втори жълт и червен картон след малко повече от час игра, но с човек по-малко гостите все пак удържаха точката.

Носителят на копа "Либертадорес" и шампион на страната за 2011 година Коринтианс записа първи успех за сезона след 1:0 срещу гостуващия Понте Прета. Единственото попадение реализира Емерсон Шейк четвърт час преди края. Коринтианс дели петото място в класирането с 5 точки.