3. Шампионът Нюелс Олд Бойс започна сезона с победа

Шампионът Нюелс Олд Бойс започна сезона с победа

Тимът надви като гост Бока Хуниорс с 3:2

Отборът на Нюелс Олд Бойс, който спечели титлата в първенството на Аржентина през юни под ръководството на новия старши треньор на Барселона Херардо Мартино, започна с победа новия сезон. Тимът надви като гост Бока Хуниорс с 3:2.

Парагваецът Виктор Акуино отбеляза две попадения за домакините в началото на второто полувреме при първия мач на новия треньор Алфредо Берти. Срещата от първия кръг на шампионата беше отложена, за да може Нюелс Олд Бойс да има по-дълга почивка след участието си в полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес.

Николас Бланди даде аванс на Бока още в 4-ата минута, но Милтън Саско бе точен за 1:1 в 16-ата. Даниел Диас отбеляза втори гол за Бока в 31-ата минута, но с попадения в 46-ата и 51-ата минути Акуино донесе победата на гостите.

Отборът на Бока Хуниорс, който започна сезона с победа 2:1 над Белграно, има актив от 3 точки от два изиграни мача.