3. Шокиращи загуби за Мексико и Канада на "Голд Къп"

Шокиращи загуби за Мексико и Канада на "Голд Къп"

Панама удари "ацтеките" с 2:1, а Мартиника порази Канада в края

Панама и Мартиника изненадващо стартираха с победи на турнира КОНКАКАФ Голд Къп, след като спечелиха срещу по-силните от тях състави на Мексико и Канада.

Доста по-горчиво беше началото на мексиканците, които имат амбицията да спечелят континенталния турнир за трети пореден път, но бяха принудени да остъпят с 1:2 на Панама. Мексиканците този път заложиха само на местни и млади състезатели, които явно нямаха нужния опит и позволиха на Габриел Торес да вкара два пъти за панамския състав.

Той откри резултата на стадиона Роуз Боул още в 7-ата минута от дузпа, която беше дадена заради събаряне на Алберто Кинтеро в наказателното поле. След този гол мексиканците вдигнаха оборотите и взеха контрола върху срещата, като заслужено изравниха в края на първото полувреме. Точен беше Марко Фабиан, който завърши добра атака с едно докосване. Три минути след началото на второто полувреме Торес изведе панамците за втори път наперд в резултата след комбинация с Кинтерос.

В другата среща отборът на Мартиника, който играе за първи път на финалите на КОНКАКАФ Голд Къп от 2003-а година насам, спечели с 1:0 срещу Канада. Единственото попадение вкара 37-годишният Фабрис Рюперн в 3-ата минута на добавеното време с удар извън наказателното поле, намерил долния десен ъгъл на канадската врата. Следващите мачове в тази група са в четвъртък, когато Мартиника играе с Мексико, а Панама среща Канада в Сиатъл.