3. Словакия разгроми Сан Марино със 7:0 и се изкачи на първото място

Словакия разгроми Сан Марино със 7:0 и се изкачи на първото място

Словакия разгроми със 7:0 Сан Марино в световна квалификация от 3-та квалификационна група, която бе играна на стадион „Техелне поле”. Срещата мина изцяло под диктовката на домакините, а седемте гола бяха най-малкото с което се отърваха гостите.

Резултатът бе открит още в 3-ата минута от Марек Чех, а само 8  по-късно Петър Пекарик покачи на 2:0. Играчите на Словакия се надпреварваха да пропускат пред вратата на Симончини.

Все пак в 32-ата минута Чех отбеляза второто си попадение в мача, а три минути по-късно Мирослав Сточ направи резултата 4:0. Три минути преди края на полувремето Ян Козан отбеляза и петото попадение.

През втората част домакините понижиха темпото, но в 63-ата минута Мартин Якубо направи резултата 6:0. Крайното 7:0 оформи Любош Ханзел, който се разписа пет минути по-късно.

След тази победа Словакия се изкачи на 1-ото място в класирането с 15 точки, докато Сан Марино остава твърдо на последното място без спечелена точка.