3. Спортинг Кристал и Либертад завършиха наравно за Копа Либертадорес

Спортинг Кристал и Либертад завършиха наравно за Копа Либертадорес

Спортинг Кристал (Перу) и Либертад (Парагвай) завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг във втора група на турнира за копа Либертадорес по футбол. Пабло Веласкес откри резултата за гостите в 52-та минута, а в 73-та Ирвън Авила изравни.

Отборът от Парагвай продължава без загуба в турнира. В класирането в групата Либертад води с 8 точки, пред Спортинг Кристал с 5 точки, Палмейрас и Тигре имат по 3 точки. В мач от четвърта група Велес Сарсфийлд (Аржентина) записа трети успех, след като се наложи с 3:1 над Пенярол (Уругвай). За аржентинския тим точни бяха Федерико Инсуа в 72-та минута от дузпа, Джонатан Копете в 77-та минута, а Енрике Болоня си отбеляза автогол в 29-та минута.

За Пенярол Фабиан Естояноф отбеляза от дузпа в 23-та минута. Сарсфийлд има 9 точки начело в групата, следван от Пенярол с 6 точки, Емелек (Еквадор) с 6 точки и Депортес Икике с 3 точки. В седма група Универсидад де Чили записа второ поражение след 0:2 от гостуващия Нюуелс Олд Бойс (Аржентина). Макси Одригес в 18-та и Мартин Тонсо в 83-та донесоха успеха на тима.

Двата тима са начело в подреждането с по 6 точки, пред Олимпия (Парагвай) и Депортиво Лара (Венецуела) с по 4 точки. Каракас (Венецуела) се наложи над Гремио (Бразилия) в осма група. Елано откри резултата за Гремио в 17-та минута, Анхело Пеня в 45-та изравни, а Евер Фариас донесе успеха на Каракас с попадения в 66-та минута. Начело в групата е Флуминензе (Бразилия) със 7 точки, пред Гремио и Каракас с по 6 точки и Уачипато (Чили) с 4 точки.