3. Суарес се завърна за Уругвай с голов принос и голям пропуск

Суарес се завърна за Уругвай с голов принос и голям пропуск

"Урусите" бяха наказани в края и стигнаха само до 1:1 като гост на Саудитска Арабия в контрола

Саудитска Арабия измъкна 1:1 срещу Уругвай в контрола, в която Луис Суарес изигра първи официален мач след наказанието за ухапване на Джорджо Киелини на световното в Бразилия. Суарес беше главното действащо лице и именно след негов удар саудитците си отбелязаха автогол, но успяха да изравнят в самия край.

Звездата на Барселона бе наказан да не играе в 9 мача на националния отбор, но има право да участва в контролни срещи. Проверката със Саудитска Арабия се игра в местния град Джеда, който е най-голямото пристанище на Червено море.

Най-интересните моменти дойдоха през втората част. В 47-ата минута Николас Лодейро копна елегантно от пряк свободен удар, Луис Суарес от воле нацели лявата греда, топката се върна към терена, удари се в крака на хванатия в крачка Хасан Фалата и навести мрежата – 1:0 за урусите.

Кошмарен пас назад към вратаря изведе Луис Суарес очи в очи със стража, но деветката не сполучи в опита да го заобиколи с топка в крака, нито при повторния опит за добавка.

Уругвай плати скъпо за големия пропуск. В 90-ата минута грешникът Фалата центрира от наглед безнадеждна позиция до ъгловото флагче, а резервата Наиф Назази насочи добре с глава в далечния ляв ъгъл на Муслера, който не помръдна – 1:1.

До края нямаше време за повече голове и Уругвай не успя да бие Саудитска Арабия.