3. Судан с първа точка от 36 години за Купата на Африка (видео)

Судан с първа точка от 36 години за Купата на Африка (видео)

„Соколите от Джедиан” завършиха наравно 2:2 с Ангола

Отборът на Судан спечели първа точка в турнира за Купата на Африканските нации от 1976-а година насам, след като тази вечер завърши наравно 2:2 с тима на Ангола. Двубоят се игра на стадион „Малабо” пред около 7 хиляди зрители и бе от програмата на група „В” на надпреварата.

Двубоят започна отлично за „черните антилопи”, които излязоха напред в резултата, след като бившият нападател на Манчестър Юнайтед – Манучо, премина през двама бранители, нахлу отдясно в наказателното поле и простреля стража на Судан за 1:0.

След гола „соколите от Джедиан” натиснаха и в 33-ата минута Башир възстанови статуквото, след като се възползва от хубаво подаване на Ел Тахир.

До края на първата част двата тима изтърваха още по няколко изгодни положения, но нови попадения не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Второто полувреме обаче отново стартира устремно за анголците, които отново излязоха с едни гърди напред в 50-ата минута, когато Манучо реализира хладнокръвно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джалма.

Тимът на Судан обаче отново отказа да се предаде и в 74-ата минута Башир за втори път възстанови равенството  с хубав удар с десния крак от наказателното поле, оформяйки и крайното 2:2.

След хикса Ангола излезе начело във временното класиране в тази група „В”, като вече има актив от 4 точки, на 1 пред 2-ия Кот д’Ивоар, който обаче играе по-късно днес. Тимът на Судан пък е 3-и с 1 пункт.

В следващия кръг от група „В”, който ще се играе на 30-и януари, Судан излиза срещу Буркина Фасо, докато Ангола среща „слоновете”.