3. Таити завърши авантюрата с 0:8 от Уругвай и голова разлика 1-24 (ВИДЕО)

Таити завърши авантюрата с 0:8 от Уругвай и голова разлика 1-24 (ВИДЕО)

Абел Ернандес вкара четири гола, първият от които най-бързият в историята на турнира за Купата на конфедерациите, при победата на Уругвай над Таити с 8:0, която прати „урусите” на полуфинал с Бразилия

Абел Ернандес вкара четири гола, първият от които най-бързият в историята на турнира за Купата на конфедерациите, при победата на Уругвай над Таити с 8:0, която прати „урусите” на полуфинал с Бразилия като втори отбор от група „B” на надпреварата. Южноамериканският тим се нуждаеше от успех срещу пълния аутсайдер и да се надява, че Испания ще победи Нигерия, както и стана (3:0).

Първото попадение на Ернандес, което бе с глава, дойде само след 1 минута и 19 секунди игра в мача на „Арена Пернамбуко” в Ресифе. Той е най-бързият в историята на надпреварата според ФИФА.

Ернандес вкара втори гол в 24-ата минута, а Диего Лопес реализира третия с глава след рикошет в гредата в 27-ата. Ернандес направи 4:0 в добавеното време на първата част, за да оформи своя хеттрик.

Андрес Скоти пропусна дузпа в началото на второто полувреме, след като неговият удар беше спасен от Жилбер Мериел.

Вечерта на Скоти тотално отиде по дяволите, след като скоро получи втори жълт картон.

Таити също остана с 10 души осем минути по-късно, когато Техейвари Лудвион напусна терена в сълзи за второ официално предупреждение.

Николас Лодейро вкара за 5:0 с изтичането на час игра преди Агирагей да бъде фаулиран в наказателното поле още веднъж. Този път Ернандес, който застана зад топката, не сбърка, отбелязвайки четвъртия си гол в мача.

Нападателят на Ливърпул Луис Суарес оформи крайното 8:0 с два късни гола.

Таити, който отново получи шумна подпрепа от бразилските фенове, завършва турнира с голова разлика 1-24.

Уругвай – Таити 8:0
1:0 Ернандес (2’)
2:0 Ернандес (24’)
3:0 Перес (27’)
4:0 Ернандес (45’+1)
5:0 Лодейро (61’)
6:0 Ернандес (67’ д.)
7:0 Суарес (82’)