3. Талант на Байерн дебютира за САЩ при 2:2 с Мексико

Талант на Байерн дебютира за САЩ при 2:2 с Мексико

Янките изпуснаха два гола аванс на стадиона във Финикс, Джулиан Грийн влезе като резерва

Талантът на Байерн (Мюнхен) Джулиан Грийн дебютира за националния отбор на САЩ, но янките изпуснаха два гола аванс за 2:2 с Мексико в контрола на стадиона на университета във Финикс, Аризона.

Грийн е поредният играч от смесен произход, който има право да избира дали да играе за Германия или САЩ. Преди него американския отбор избраха Терънс Бойд, Тимъти Чандлър, Фабиан Джонсън, Джърмейн Джоунс, Алфредо Моралес и Даниел Уилямс.

Лендън Донован, който не иска да играе на Мондиала, също влезе след почивката, както направи и Джулиан Грийн.

Само 15 минути бяха нужни на САЩ да вкара първия гол. Греъм Зуси центрира на втора греда от корнер и Майкъл Брадли беше точен за 1:0. Това беше 12-и гол за халфа на Торонто в 83 мача за страната.

Преди да е изминал половин час домакините удвоиха. След добре развита атака Брадли центрира успоредно на вратата и Крис Вондоловски покачи на 2:0.

Но второто полувреме беше коренно различно.  4 минути след почивката Марко Фабиан центрриа и Рафа Маркес с глава разстреля вратаря Римандо и намали на 2:1 със своя 15-и гол за „ацтеките”.

След този гол Клинсман пусна Грийн, който записа дебют, но нещата взеха нов лош развой за американците.

Пол Агилар удари лявата греда и Пулидо изравни при добавката за 2:2 точно в средата на втората част и оформи крайния резултат.
Меси: Първата цел е изпълнена