3. Тиери Анри още го може (ВИДЕО)

Тиери Анри още го може (ВИДЕО)

Брилянтен гол на френския магьосник при 5:2 за Ню Йорк Ред Булс срещу Чикаго Файър

Френският ветеран Тиери Анри вкара един гол и подаде за още един при успеха на Ню Йорк Ред Булс с 5:2 срещу Чикаго Файър в среща от първенството на Американската Мейджър-сокър лига. С този успех Ню Йорк си гарантира първото място в редовния сезон и купата Съпортърс Шийлд.

Анри се разписа преди почивката, като изравни за 1:1 в 24-ата минута. В 84-ата той подаде на Джонатан Стийл за 5:1, а Амарикуа направи крайното 2:5 в последните секунди. Това е първи подобен трофей за отбора на Ред Бул, който им гарантира и участие в Шампионската лига на КОНКАКАФ през следващия сезон.

Поражението пък костваше мястото на Чикаго Файър в плейофите, като те отстъпиха по голова разлика на Монреал Импакт.

На 30-и и на 31-и октомври стартират елиминациите за титлата, като Хюстън е домакин на Монреал, а Сиатъл на Колорадо в предварителния кръг. Победителите отиват в основната схема, която пък стартира в края на първата седмица на ноември.