3. Того изхвърли Алжир след 2:0, пародия в края (ВИДЕО)

Того изхвърли Алжир след 2:0, пародия в края (ВИДЕО)

Вратата на Того се разпадна в края, Алжир и Райс М'Боли отпаднаха

Того победи Алжир с 2:0 в среща от Група „Д” на турнира за Купата на Африканските нации. Мачът обаче се превърна в пародия в края, когато едната врата буквално се разпадна и горната греда не стоеше перпендикулярно.

Този инцидент се случи две минути преди края, а съдийската тройка и организаторите взеха безумното решение не просто да се доиграят
оставащите две минути, а да се даде огромно продължение от 13 минути.

Райс М’Боли пазеше за Алжир, който игра по-добре, но нямаше никакъв късмет и отпада от Купата на Африка след две поредни загуби. Того пък ще се бори за класиране напред в пряк битка с Тунис в последния си трети мач.

Слимани и Адебайор пропуснаха за двата тима в началото.

Алжирците играеха по-добре, ала допуснаха гол в 31-ата минута. Мустафа Салифу с глава изведе Адебайор, а капитанът на Того с едно докосване простреля долния ъгъл за 0:1.

Контролът върху играта принадлежеше на северноафриканците, но те бяха губещи на почивката.

Фегули беше съборен в пеналта на Того веднага след паузата, но Адебайор и компания се измъкнаха по терлици без дузпа.

После и Слимани беше съборен в наказателното поле. Алжирците бяха бесни, ала дузпа отново не последва.

Към 68-ата минута Алжир владееше топката в 63% от времето, но късметът не бе на страната на избраниците на Вахид Халилходжич.

Две минути преди края дойде нелепият инцидент. Гредите на вратата на Того се разместиха и това спря мача. 8-9 души се опитаха да отстранят проблема, ала се забавиха ужасно много.

Съдията реши да назначи цели 13 минути продължение. В него Того стигна до нови две попадения, напук на играта до момента.

Адебайор изведе Воме и той прониза мрежата зад М’Боли за 0:2.

Того има 3 точки, толкова има и Тунис. Алжир отпада без точки, а Кот Д’Ивоар продължава напред с 6.