3. Тунис докосва четвъртфинала след трудно 2:1 над Нигер (видео)

Тунис докосва четвъртфинала след трудно 2:1 над Нигер (видео)

„Орлите от Картаген” изтръгнаха успеха в края, Нигер с първи гол за Купата на Африка

Националния отбор на Тунис се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Африканските нации на 99%, след като днес се наложи трудно с 2:1 над тима на Нигер. Срещата се игра на стадиона в Либревил пред около 10 хиляди зрители и бе от програмата на група „С” на турнира.

Нигер обаче няма за какво да съжаляват, тъй като се представиха достойно и затрудниха крайно много по-именития си съперник. Освен това, попадението, което Нигер отбеляза бе първо за страната в историята на надпреварата.

Двубоят започна отлично за „орлите от Картаген”, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Мсакни премина през двама бранители и с техничен удар в далечния ъгъл даде преднина на тунизийците.

Радостта на тима от това попадение обаче трая твърде кратко, след като в 9-та минута вратарят на Тунис допусна ужасяваща грешка след дълго подаване, подарявайки топката на Нгону в наказателното поле, който не сбърка пред опразнената врата за 1:1.

Този гол даде криле на „пантерите”, които малко изненадващо натиснаха своя съперник и Маазу имаше възможност да се разпише, след като проби мощно през центъра на отбраната на Тунис и шутира по земя към далечния ъгъл, но топката премина много близо до лявата греда на „орлите от Картаген”.

В 33-ата минута Нигер получи нова страхотна възможност да излезе напред в резултата. Тогава Исофу  навлезе в пеналта от дясно и стреля по земя към близкия ъгъл, но топката срещна страничната греда.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1 .

През втората част Тунис вдигна оборотите, докато играчите на Нигер разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят противниковата отбрана. В хода на вторите 45 минути Маазу получи още няколко възможности за гол, но бе разколебан от стража на тунизийците.

В 64-ата минута пък „орлите от Картаген” можеха да излязат с едни гърди напред, но след удар на Корби кълбото срещна гредата.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Тунис все пак стигна до така ценното попадение. Тогава Джемаа получи топката в наказателното и с премерен изстрел се разписа за 2:1.

В самия край на даденото от рефера продължение пък, „орлите от Картаген” пропуснаха да направят успеха си още по-изразителен, след като изстрел на Дараджи срещна напречната греда на „пантерите”.

След тази победа Тунис се намира на 1-о място във временното класиране с актив от 6 точки и е на косъм от четвъртфиналите. 2-и е тимът на Габон с 3 пункта, а 3-и е Мароко без спечелена точка. На последното място е съставът на Нигер също с нулев актив. По-късно днес играят тимовете на Габон  и Мароко.

В последния кръг от тази група „С”, който ще се играе на 31-и януари, Тунис излиза срещу домакина Габон, докато Мароко се изправя срещу Нигер.