3. Тунис удари Мароко в първия си мач за Купата на Африка (видео)

Тунис удари Мароко в първия си мач за Купата на Африка (видео)

"Орлите от Картаген" се наложиха с 2:1 над "лъвовете" от Атлас

Националният отбор на Тунис започна с победа участието си в турнира за Купата на Африканските нации, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Мароко.

Срещата се игра на стадион "Омар Бонго" в Либревил, Габон и бе от програмата на група "С" на надпреварата.

Като цяло двубоят бе доста интересен, като и двата отбора имаха доста шансове за гол. Въпреки по-известните си индивидуалности обаче, сред които Шамак, Каржа, Хаджи, Таарабт, Босуфа и Бенатиа, "лъвовете от Атлас" не успяха да се справят със своя опонент.

След няколко пропуска пред двете врати се стигна до 23-ата минута, когато Дауади от Тунис шутира силно с левия крак от около 20 метра, но за негово съжаление топката срещна дясната греда на вратата на Мароко.

Така се стигна до 34-ата минута, когато "орлите" от Картаген все пак успяха да излязат напред в резултата. Тогава Корби центрира меко от фаул в пеналта на Мароко, където всички футболисти се разминаха с топката, която влезе в долния ляв ъгъл на заблудения Ламиагри.

След почивката двата отбора продължиха с атаките си, но с пропуски за "лъвовете от Атлас" се отличиха Хаджи, Таарабт и Шамак. За Тунис пък Алагуи и Калифа изтърваха по една изгодна възможност.

Така дойде 76-ата минута, когато Мсакни направи за смях отбраната на Мароко. Тогава той премина през трима играчи преди да прониже Ламиагри за 2:0.

До края на двубоя тимът на Мароко опита да обърне нещата в своя полза, но стигна само до почетно попадение, дело на Каржа в 86-ата минута.

След успеха Тунис се намира на 2-о място във временното класиране на група "С" с актив от 3 точки, колкото има и Габон, който обаче е с по-добра голова разлика. "Лъвовете от Атлас" пък са 3-и, а 4-и е съставът на Нигер.

В следващия кръг в тази група "С", който ще се играе на 27-и януари, "орлите от Картаген" срещат състава на Нигер, докато Мароко се изправя срещу домакина Габон.