3. Турция изпусна два гола аванс срещу Гана - 2:2

Турция изпусна два гола аванс срещу Гана - 2:2

Асамоа Гиан вкара и двата гола за частичния обрат

Турция поведе с 2:0 през първата част, но два гола на Асамоа Гиан след почивката добраха Гана до 2:2 в контрола на стадион „Ататюрк” в Истанбул.

В 7-ата минута центриране от корнер създаде страшно меле в наказателното поле на африканците и най-съобразителен се оказа Бурак Йълмаз, който се извъртя и прати в долния десен ъгъл – 1:0.

Ганайската защита изчисти много нескопосано една топка, получи се контра отдясно, Булут засече майсторски с глава на първа греда и плъзна в далечния ъгъл за 2:0 след 28 минути.

Асамоа Гиан се разигра след почивката и изравни с два гола за 14 минути. В 61-ата бившият нападател на Съндърланд овладя на левия фланг, финтира към наказателното поле и се разписа в близкия ъгъл през ръцете на неубедителния Волкан Демирел.

Четвърт час преди края Гиан се извиси при диагонално центриране и на задната греда обърна в другия ъгъл с глава за 2:2.