3. Турция обърна с 4:2 Естония, чака решителния мач в сряда с Босна

Турция обърна с 4:2 Естония, чака решителния мач в сряда с Босна

32 000 зрители изгледаха победата на Турция на стадион „Кемал Ататюрк” над Естония с 4:2.

32 000 зрители изгледаха победата на Турция на стадион „Кемал Ататюрк” над Естония с 4:2.

С победата си домакините запазиха някакви шансове за класиране, но продължават да изостават на четири точки от Босна и Херцеговина в класирането на група 5.

В днешния мач гостите поведоха с ранен гол на Владимир Воскобойников. След това обаче турците взеха нещата в свои ръце. Тунчай и Сърчан обърнаха двубоя до почивката.

В началото на второто полувреме Василиев изравни, но Арда Туран и Тунчай с нови два гола подпечатаха трите точки.

В сряда предстои решителен мач за комшиите. Те гостуват на Босна в ключов двубой, който почти сигурно ще реши участникът в баражите за Мондиал 2010.