3. Универсидад де Чили спечели Копа Судамерикана

Универсидад де Чили спечели Копа Судамерикана

Универсидад де Чили е новият носител на Kопа Судамерикана. Отборът от Чили победи с 3:0 Лига де Кито (Еквадор) във втория мач от финала на турнира. След победа с 1:0 в първата среща Универсидад де Чили печели с общ резултат 4:0.

За шампиона на Чили това е първи голям трофей в клубната история.

Нападателят Едуардо Варгес вкара два гола в реванша, след като се разписа и в първия двубой. Той бе точен в 3-та и в 88-та минута. Густаво Лоренцети добави едно попадение за победителите в 80-та минута.

Двата отбора завършиха с по 10 души на терена, след като за домакините Матиас Родригес получи червен картон в 86-та минута, а за Лига де Кито играта напусна Хорхе Гуагуа.

Едуардо Варгес стана голмайстор на турнира с 11 попадения.

Копа Судамерикана е вторият най-голям футболен турнир в Южна Америка след Копа Либертадорес, който стартира през февруари следващата година.