3. Уругвай и Замбия са осминафиналисти на световното за младежи

Уругвай и Замбия са осминафиналисти на световното за младежи

15-годишен нападател на Япония пропусна да влезе в историята

Отборите на Замбия и Уругвай се класираха за осминафиналите на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, след като записаха втори победи във вторите си мачове от груповата фаза.

Замбийците реализираха 4 гола в рамките на 18 минути през второто полувреме, за да направят впечатляващ обрат от 0:2 срещу Иран в група "С", докато в група "D" Уругвай се наложи с 2:0 над Япония.

Реза Шекари вкара втория си гол за Иран в началото на втората част, но с попадения на Фешън Сакала в 54-тата, Енок Мвепу в 59-ата, Еманюел Банда в 59-ата и Пацон Дака в 65-ата минута Замбия стигна до пълния обрат, с който излезе еднолично начело в класирането с 6 точки. Иран остава на второ място в групата с 3 точки, докато трети и четвърти са тимовете на Португалия и Коста Рика, които днес завършиха 1:1.

В Сувон с голове на Николас Скиапакасе през първото полувреме и Матиас Оливера през второто Уругвай се наложи с 2:0 над Япония.

15-годишният нападател на "самураите" Такефуса Кубо пък пропусна да стане най-младият голмайстор в историята на турнира, след като прати топката над горната греда при една отлична възможност за гол за японците.

В другия мач от групата Италия записа първа победа в турнира, побеждавайки с 2:0 ЮАР. Головете за "Скуадрата" вкараха Рикардо Орсолини и Андреал Фавали. Уругвай е лидер в класирането с 6 точки, пред Италия и Япония с по 3 и ЮАР без актив до момента.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026