3. Уругвай помете Йордания в първия бараж и обезсмисли реванша (ВИДЕО)

Уругвай помете Йордания в първия бараж и обезсмисли реванша (ВИДЕО)

"Урусите" биха с 5:0 като гости

Уругвай на практика си осигури класиране за Мондиал 2014, след като разгроми с 5:0 като гост Йордания в първи междуконтинентален плейофен мач. Голове на Макси Перейра, Кристиан Стуани, Николас Лодейро, Кристиан Родригес и Единсон Кавани осигуриха безпроблемната победа в полза на отбора от Южна Америка.

Луис Суарес изведе Перейра за първото попадение в 22-ата минута, а Стуани реализира втория гол точно преди почивката. Домакините имаха притежанието на топката в големи периоди от срещата, но допуснаха нови попадения след контраатаки. В 69-ата минута Лодейро с удар от наказателното поле покачи на 3:0, а девет минути след това Родригес добави четвърти гол с удар отблизо.

В добавеното време Кавани оформи крайното 5:0 с шут от фаул в десния ъгъл.

Срещата-реванш между Уругвай и Йордания ще се играе следващата сряда в Монтевидео.

По-късно днес Мексико посреща състава на Нова Зеландия. Победителите от плейофите си осигуряват класиране за световното първенство в Бразилия догодина.