3. Вахид Халилходжич класира Алжир за четвърти Мондиал в историята на страната

Вахид Халилходжич класира Алжир за четвърти Мондиал в историята на страната

Безценна победа с 1:0 на реванша срещу Буркина Фасо прати "пустинните лисици" в Бразилия

Босненският селекционер Вахид Халилходжич донесе голяма радост на Алжир и класира страната за Мондиал 2014 в Бразилия. Тази вечер
Алжир победи Буркина Фасо с 1:0 у дома и след поражението с 2:3 в първата среща се класира за световните финали с общ резултат 3:3 и повече отбелязани попадения на чужд терен.

За „пустинните лисици” това ще бъде четвърто участие на Световно първенство и второ поредно. Досега африканците взеха участие на финалите през 1982, 1986 и 2010 година.

След много спорно съдийство в първия мач и две дискусионни дузпи за Буркина Фасо тази вечер точно 1:0 бе резултатът, който класираше напред Алжир.

Стадионът в административния център на Северен Алжир – Блида, донесе късмет на „пустинните лисици” и в 49-ата минута защитникът и бивш играч на Глазгоу Рейнджърс Маджид Бугера вкара скъпоценния победен гол, който прати страната в Бразилия.

Така Алжир стана петият отбор от Африка, който отива на световното. Преди него това сториха Нигерия, Кот д’Ивоар, Камерун и Гана.