3. Васко да Гама, Интернасионал и Коринтианс оглавиха групите си в турнира Копа Либертадорес

Бразилските Васко да Гама, Интернасионал (Порту Алегре) и Коринтианс оглавиха своите групи в турнира Копа Либертародес след мачовете от 4-ия кръг.

Легендата Жуниньо Пернамбукано вкара брилянтен гол за успеха на Васко с 2:0 над Либертад (Парагвай). Жуниньо влезе като резерва за второто полувреме и откри резултата осем минути след това. Получи топката след центриране от дясно, беше застанал откъм левия ъгъл на вратата и с много точен изстрел я прати между вратаря и гредата.

Второто попадение в мача вкара Александро в 62-ата минута, а след този резултат двата отбора имат еднакъв актив. Те са с по 7 точки на върха в група 5 на турнира, като преди седмица завършиха 1:1 в парагвайската столица Асунсион.

Другите два отбора в групата са Насионал (Уругвай) и Алианса Лима (Перу), които имат по три точки от три мача. Интернасионал, който спечели втората си титла в най-популярния турнир в Южна Америка през 2010-а, се добра до късно изравняване за 1:1 при гостуването си на боливийския Дъ Стронгъст в мач от група 1. Срещата се игра на 3600 метра надморска височина в Ла Пас, а след нея и двата отбора са с по 7 точки, но Интернасионал води по голова разлика. 6 има носителят на трофея Сантос, а без актив е Хуан Аурих от Перу.

Дъ Стронгъст излезе начело в резултата при първата си атака във второто полувреме, когато след ниско центриране от ляво двама защитници не успяха да отклонят топката и тя попадна в нападателя Родриго Рамальо, за който нямаше проблем да изведе домакините напред в резултата.

Бразилският състав, който преди седмица разби този опонент с 5:0 у дома, сега се спаси от поражение две минути преди края на редовното време. Резервата Жилберто пропусна да нацели топката при първия си опит за удар, но беше безгрешен при втората възможност, която му се откри.

Старите спорове за надморската височина този път бяха подхванати от президента на гостите Джовани Луиджи, който заяви, че отборът не е бил в най-доброто си състояние именно поради
това.

Коринтианс, който до момента не е печелил престижното състезание, се наложи с 1:0 над мексиканския Крус Асул на собствен терен и свали този опонент от 1-ата позиция в групата. Бразилците имат вече 8 точки от 4 мача, докато Крус Асул е със 7. Данило Андраде заби победното попадение в 36-ата минута, след като подложи главата си на центрирането на Алекс от фаул. Фаусто Пинто от гостите беше отстранен в 70-ата минута заради втори жълт картон. В групата другите два отбора, които имат и мач по-малко, са Насионал Асунсион (Парагвай) с 3 точки и Депортиво Тачира (Венецуела) с 1.