3. Васко да Гама се класира за полуфиналите на Таса Гуанабара

Васко да Гама се класира за полуфиналите на Таса Гуанабара

С два гола на нападателя Александро Васко да Гама победи с 2:1 Флуминензе и се класира за полуфиналните за Таса Гуанабара, което е първият етап от първенството на щата Рио

С два гола на нападателя Александро Васко да Гама победи с 2:1 Флуминензе и се класира за полуфиналните за Таса Гуанабара, което е първият етап от първенството на щата Рио. Васко да Гама, вицешампион в първенството на Бразилия за миналия сезон, събра 15 точки актив от пет мача в група "В". На второ място е Боависта с 11 точки, а на трето - Волта Редонда с 10 точки. Флуминензе е на пето място със 7 точки. Флуминензе поведе срещу Васко да Гама с гол на Тиаго Невес в 7-та минута. Александро изравни след часигра, а след това донесе успеха на своя тим след удар с гола в 79-та минута. В последните минути двама футболисти на Флуминензе получиха червени картони. Единьо напусна игра в 87-та минута, а малко по-късно към съблекалните пое и бившият бразилски нападател Фред.

В първенството на щата Сао Пауло Коринтианс се наложи с 1:0 над Сао Пауло. Единственият гол бе дело на Данило. В 44-та минута за Сао Пауло Жадсон пропусна дузпа, а в 59-та минута Жоао Фелипе получи червен картон. Шампионът Сантос победи с 4:1 Линензе, а Палмейрас се наложи с 3:0 над Итуано.