3. Велес едноличен лидер в Аржентина (видео)

Велес едноличен лидер в Аржентина (видео)

Сарсфийлд води в класирането с 30 точки в шампионата Клаусура, пред сензацията Годой Крус с 27, Ланус с 26 и новака в дивизията Олимпо (Байя Бланка) с 25

Велес Сарсфийлд вече е едноличен лидер в първенството на Аржентина, след като спечели с 2:0 срещу Химнасия (Ла Плата) в среща от 15-ия кръг.

Бока Хуниорс и Ривър Плейт пък загубиха точки в мачовете си и четири кръга преди края отпадат от сметките за шампионската титла.

Равенството на Ривър със Сан Лоренсо пък дори смъкна гранда в зоната на изпадащите в трисезонната система, която определя двата отбора, които напускат първа дивизия.

Велес води в класирането с 30 точки в шампионата Клаусура, пред сензацията Годой Крус с 27, Ланус с 26 и новака в дивизията Олимпо (Байя Бланка) с 25.

Следват грандовете Ривър Плейт с 23 и Бока с 22, колкото имат още три отбора. Сантяго Силва откри резултата в полза на Велес срещу Химнасия в 26-ата минута.

Той пое топката от въздуха с гръб към вратата на ъгъла на наказателното поле, обърна се и с перфектен прехвърлящ удар изненада вратаря Фернандо Монети.

Макисмилиано Моралес реши изхода на двубоя в 82-ата минута от дузпа и сложи прекрасен край на седмицата за отбора, който се класира и на полуфинал в турнира Копа Либертадорес.

Вратарят на Ривър Плейт Хуан Карисо закопа своите за втори път в рамките на една седмица. След като си отбеляза автогол в Суперкласикото срещу Бока Хуниорс, а сега позволи на нападателя на Сан Лоренсо- Джонатан Ферари, да прокара топката между ръцете и краката му за 1:1.

Леандро Карусо откри резултата в полза на Ривър в 29-ата минута след пас на Мариано Павоне, но грешката на Карисо донесе изравняване на резултата в 74-ата минута.

Пропуснатата победа продължава да смъква гранда от Буенос Айрес надолу в трисезонната таблица, определяща изпадащите и Ривър вече е сериозно застрашен.

След две победи, сега Бока Хуниорс се задоволи с равенство 2:2 при визитата си в Саранди на местния Арсенал. Домакините откриха резултата в 23-ата минута чрез Мауро Оболо, който получи пас от Хорхе Ортис от дясното крило.

Резервата Лукас Виатри изравни в 54-ата, но домакините пак взеха аванс от един гол чрез защитника Матиас Карузо в 61-ата минута. Пабло Моуче, който подаде за първото попадение за Бока, сега сам вкара за 2:2 в 82-ата минута.

В другата среща от неделната нощ Килмес взе важна победа в битката за оцеляване в елитната дивизия с 2:0 над Расинг.