3. Велес излезе начело в Аржентина

Велес излезе начело в Аржентина

Нападателят Факундо Ферейра вкара два гола при победата на Велес Сарсфийлд над Годой Крус с 2:1 в мач от 14-ия кръг на футболното първенство на Аржентина

Нападателят Факундо Ферейра вкара два гола при победата на Велес Сарсфийлд над Годой Крус с 2:1 в мач от 14-ия кръг на футболното първенство на Аржентина. С този успех Велес оглави класирането с 29 точки актив. Ферейра пък има вече пет гола в последните два мача. Алексис Кастро в 14-та минута изведе гостите напред в резултата, преди Ферейра да се разписа в 23-та и в 75-та минута. Нюелс Олд Бойс, който няма загуба от началото на сезона, се смъкна на втора позиция с 28 точки, след като завърши 0:0 у дома с Килмес.

Ланус се изкачи на трета позиция с 26 точки след убедителната си победа с 4:1 над Тигре. Атлетико Белграно също е с 26 точки след нулевото равенство с Архентинос Хуниорс.

Нюелс Олд Бойс - Килмес - 0:0

В класирането води Велес Сарсфийлд с 29 точки, пред Нюелс Олд Бойс с 28 точки, Ланус с 26 точки, Атлетико Белграно с 26 точки, Расинг Клуб и Бока Хуниорс с по 23 точки, Естудинатес с 21 точки и други.