3. Велес надви Ривър Плейт (видео)

Велес надви Ривър Плейт (видео)

Велес Сарсфийлд се наложи с 2:1 над Ривър Плейт и събра 12 точки, с които се изравни на върха в първенството на Аржентина, вариант Апертура, заедно с отбора на Арсенал (Саранди).

Третото място е за Сан Лоренсо, който има 11, следван от Естудиантес и Ривър Плейт по 10. Сантяго Силва вкара победното попадение за Велес през второто полувреме от дузпа, а Хуан Мануел Мартинес откри резултата в 33-ата. Бившият национал Дието Буонаноте изравни за Ривър Плейт в 41-ата, а в 59-ата Сантяго Силва бе фаулиран в наказателното поле и сам вкара дузпата. Рубен Рамирес от Банфийлд беше отстранен за два жълти картона в 60-ата минута на мача срещу Тигре. В 83-ата минута Рамиро Леоне откри резултата в полза на Тигре от фаул, но само четири минути по-късно тимът на Банфийлд изравни благодарение на Себастиан Ромеро.

Ланус се наложи с 2:0 над застрашения от изпадане отбор на Химнасия (Ла Плата). Попаденията вкараха Марио Регейро и Силвио Ромеро. Килмес остава на последното място в класирането само с 2 точки от 5 изиграни кръга, след като падна 1:2 от Уракан. Сантяго Хирсих откри резултата в полза на Килмес още в 49-ата секунда на срещата, но през второто полувреме Уракан обърна развоя на мача благодарение на Карлос Кинтана и Лусиано Нието.